SignalCalc 900 szoftvercsomag

A DataPhysics 900-as szériájába tartozó jelanalizátorok és rezgésszabályozó kezeléséért a SignalCalc 900 szoftver felel. A 900-as szoftvercsomag világos és egységes megoldást kínál minden jelanalizátor és rezgésszabályozási alkalmazásra.


A modern szoftvertechnológiákra, például relációs SQL-adatbázisra és 64 bites architektúrára épülő 900-as sorozatú szoftver leegyszerűsíti az adatgyűjtés/-feldolgozás és a jelentéskészítés folyamatát.  A jól megtervezett felhasználói felület egyszerűen megtanulható, az összes adatgyűjtő és rezgésszabályozó alkalmazás közötti hasonlóság pedig minimalizálja a tanulási görbét, hogy a lehető legtöbbet hozhassa ki a 900-as sorozatú hardveréből.
 

 

 

Friss megjelenés: SignalCalc 2.0 verziójú szoftver

A legújabb fejlesztésekkel és bővítményekkel ellátott, funkciókban gazdag szoftver

A Data Physics örömmel jelenti be a SignalCalc 900 sorozatú jelanalizátorokhoz és vezérlőkhöz készült 2.0 verziójú szoftver megjelenését. Ez a verzió a Kurtosis legújabb generációját tartalmazza a véletlenszerű rezgésszabályozásban és a Multi-Shaker (MIMO) klasszikus sokk szabályozásban, valamint számos új funkciót és fejlesztést - a továbbfejlesztett könnyű kezelhetőségi képességekkel együtt.
 

Új mérések a 2.0 szoftverben
 

Multi-Shaker (MIMO) klasszikus sokk szabályozás - A SignalCalc 900 mostantól támogatja a klasszikus sokk impulzusok futtatását multi-shaker (MIMO) konfigurációban. Ez az új mérés lehetővé teszi a klasszikus sokk impulzusok optimális - és biztonságos - vezérlését több rázógép segítségével. Ez lehetővé teszi a több tengelyen történő egyidejű vizsgálatot; vagy  több rázógép használatát ugyanazon a tengelyen a nagyobb erőkifejtés elérése érdekében a vezérlés vagy a biztonság feláldozása nélkül.
 

A 2.0 szoftver új tulajdonságai és bővítményei

- Nem-Gauss Kurtosis vezérlés random rezgésszabályozásban (opcionális):  A véletlenszerű rezgésszabályozás kiegészült a kívánt kurtózisérték megadásának lehetőségével a vezérlőcsatorna számára.

- Jelek összehasonlítása funkció (matematikai csatorna opcióval együtt):  A felhasználók a mért vagy importált jeleket alsó vagy felső határértékként jelölhetik meg, és a mért jeleket összehasonlíthatják velük.

- A rögzítő csatornák szinkronizálása az elsődleges mérési csatornákkal: Az időelőzmények rögzítése lehetővé teszi a csatornák független kiválasztását az elsődleges méréstől, de a ‘Sync to channels table' jelölőnégyzet a Recorder panelen automatikusan engedélyezi ugyanazokat a csatornákat, amelyek az elsődleges mérésben is ki vannak választva. Ez több felvevőre is vonatkozik.

- 64 bites környezet: A SignalCalc 900 mostantól 64 bites környezetben fut és 64 bites PC-t, illetve operációs rendszert igényel. Ez lehetővé teszi a memóriaigényes számítások végrehajtását a PC-n, amilyeneket pl. a MIMO tesztek is használnak.

- Programozott adattovábbítás külső alkalmazásoknak: Az idő/frekvencia adatok (élő vagy már felvett) programozott átvitele a SignalCalc 900-ból mostantól lehetséges. Az adatátvitel a SignalCalc 900 meglévő REST-interfészét használja, és lehetővé teszi bármely, a SignalCalc 900 szoftverben megjeleníthető mérési jel átvitelét a saját egyedi szoftveralkalmazásába az interfészen keresztül. A REST-interfész meglévő funkcionalitása lehetővé teszi a vizsgálat teljes körű programvezérlését is, amely a vizsgálati paraméterek megváltoztatását, indítását/leállítását stb. jelenti.

- Automatikus csoportosítás új, sok jelet tartalmazó ábrák létrehozásakor: A SignalCalc 900 mostantól képes intelligens módon csoportosítani a jeleket, ha egyszerre több jelet választ ki és jelenít meg. Az automatikus csoportosítás funkció mostantól elérhető a Signal Selectorban, amikor több nyomvonalat választ ki egyszerre megjelenítendőnek.

- Fejlettebb képminőség a jegyzőkönyvekben: Az új szoftvernek köszönhetően a jegyzőkönyvekben található képek minősége is javult. Hozzáadásra került ugyanis egy raszterező faktor, melynek segítségével PDF export esetén növelhető a kép minősége. A legjobb eredmény érdekében a gyors jegyzőkönyvezés menüben az 'Over Sample' opciót 1-es értékre, a raszterezési értéket pedig (a jegyzőkönyv PDF exportjakot szerkeszthető) egy magas számra (<1000) kell állítani.

- Egyéni felhasználói jelölések a futtatási megjegyzésekhez:  A SignalCalc 900 kiegészült az egyéni Futtatási megjegyzések jelölés létrehozásának lehetőségével. A Futtatási megjegyzések olyan jelölések, amelyeket a felhasználó minden futtatás előtt beír (például a sorozatszám vagy az operátor neve) és a jegyzőkönyvekben vagy a grafikonok tetején is elhelyezhetők. Az egyéni Futtatási megjegyzés jelölések bármelyik teszt tesztbeállítás lapon elérhetők, a "User Prompt" kiválasztásával a Futtatási megjegyzés listában.

 


 


Teljeskörű adatkezelés a 900-as sorozatú készülékekhez

A 900-as sorozatú szoftver adatkezelési rendszere SQL-adatbázisra épül.  Az adatokat egy kereshető, relációs adatbázisban tárolja, amelyet több számítógép és 900-as sorozatú készülék is használhat.

- Keresés, Rendezés és Szűrés: Keressen vagy rendezzen bármilyen a teszt során beírt metaadat alapján - Search or sort by any metadata entered during the test –egy érzékelő sorozatszámának keresése listázza az összes olyan programot, amely az adott érzékelőt használta.

- Adatösszesítés
: Több PC és 900-as sorozatú hardveregység is megoszthatja ugyanazt a tesztadatbázist - az összes adat automatikusan egyetlen adatkiszolgálóra kerül összesítésre.

- Nagy adatbázisokra tervezve: A szoftvert úgy tervezték, hogy képes legyen több százezer teszt futtatására - The software is designed to handle hundreds of thousands of runs – a közelmúltbeli adatokra összpontosítva, kivéve, ha utasítást kapunk arra, hogy nézzük át a régebbi adatokat is.

- Egyszerű export: Tesztek és eljárások exportálása egy fájlba, a hálózat nélküli PC-vel való megosztás érdekében.

- Zökkenőmentes adatmegosztás: Bármely hálózatba kapcsolt PC futtathatja a SignalCalc 900 szoftvert, csatlakozhat az adatbázishoz, áttekintheti az adatokat és jelentéseket készíthet.

 

Csatoljon képeket vagy digitális fájlokat az egyes tesztekhez és programokhoz

Fényképezzen a PC-re csatlakoztatott kamerával vagy importáljon a PC-n lévő fájlokból. A képek automatikusan archiválásra kerülnek az adatbázisban a teszbeállításokkal és adatokkal együtt.  A képek automatikusan elhelyezhetők a jegyzőkönyvekben is, legyen az standard vagy egyedi. Ezen kívül a képfájlok projekthez, teszthez vagy programhoz is csatolhatók, mely minden altesztre és programra is érvényes lesz. A képek mellet az egyes tesztekhez Word (.docx) jegyzőkönyv sablonok is csatolhatók, mely a teszt során automatikusan megtelik adatokkal (adatok/képek/paraméterek). A jegyzőkönyvek a teszt végén formázhatók.

Egyedi jegyzőkönyvek egyedi formátumban

A SignalCalc képes automatikusan kitölteni a Word formátumban létrehozott jegyzőkönyv sablonokat. A tesztek során minden fontos adat, paraméter, kép, ábra és sok egyéb bekerül a sablonba. A jegyzőkönyvbe bárhová beilleszthetők ábrák - egy helyőrző kép és egy metaadatcímke segítségével, amely megmondja a programnak, hogy melyik ábrát helyettesítse a helyőrzővel. Az ábrák mérete dinamikusan átméreteződik a helyőrző kép mérete alapján. Az ábrákhoz hasonlóan a tesztparaméterek is bárhová elhelyezhetők. Az olyan paraméterek és állapotok, mint pl. a Tesztidő vagy a Szabályozási szint  $variables formátumban beilleszthetők a Word sablon fájlba.
 

Adatábrázolás és áttekintés

A 900-as széria szoftvere egy teljes mértékben integrált 2D és 3D ábrázoló rendszerrel rendelkezik, mely lehetővé teszi azt, hogy az ábrákat az általunk látni kívánt módon testre szabhassuk. Az ábrák minden lényegi aspektusa módosítható, a méretezéstől a mértékegységeken át a betűtípusig. Az ábra elrendezések lapokba (oldalakba) menthetők, amelyeket kivonhatók és a másodlagos monitoron teljes képernyőre tehetők.


További kérdés/kérés esetén keressen minket bizalommal!

Nosztrai Ádám

Nosztrai Ádám
Ügyvezető
Telefon: +36 (1) 6464 534
E-mail: nosztrai@atestor.hu 
Skype: nosztrai.adam.atestor

 
 

17. Nemzetközi Mocon Konferencia

Idén immár 17. alkalommal kerül megrendezésre a csomagolásvizsgálat témakörével foglalkozó Nemzetközi Mocon Konferencia, ezúttal a németországi Höhr-Grenzhausenben.

bővebben

Kérdezz-felelek Matt Kreiner termékmenedzserrel a Hitachi új, FT230 XRF készülékéről

Matt Kreiner a Hitachi bevonatelemző készülékeinek gyártásáért felelős termékmenedzser. Munkája során A Hitachi világszerte jelenlévő, különböző iparágakban tevékenykedő, bevonatokkal dolgozó felhasználói hálózatára fókuszál és igyekszik új megoldásokat találni azokra a kihívásokra, melyekkel a partnerek a napi munka során szembesülnek. A cégnél töltött 19 éve során jelentős tapasztalatot szerzett az XRF technológiával kapcsolatban és számos különböző szerepben próbálhatta ki magát.

bővebben

Új keménységmérővel bővült cégünk tesztkapacitása

Cégünk egyik fontos projektje a testORG, melynek keretében nem csupán a hazai laboratóriumok tesztkapacitását igyekszünk összefogni és egyszerűen elérhetővé tenni partnereink számára, de egyben saját laboratóriumunk eszközparkját és mérőkapacitását is folyamatosan növeljük. A már meglévő eszközök mellé nemrég sikerült beszereznünk egy új Innovatest Falcon 600 keménységmérőt, mely várhatóan fontos részét képezi majd a repertoárunknak. Az alábbiakban a készülékről találhatnak néhány alapvető információt.

bővebben

A tisztaságvizsgálat főbb típusai

A felület tisztasága szinten minden felületkezelő gyártási eljárás, bevonatfelvitel előtt kritikusan fontos. A szennyeződések forrása szerteágazó. Olajmaradék egy gyártó gépből, lerakódások, salakok a gyártási eljárásból, hűtő- és korróziógátló folyadékok, korróziós lerakódások, vagy akár emberi érintésből származó szennyeződés olyan sokszor láthatatlan problémát okoz, ami nehezíti a felületkezelők munkáját. Az ilyen szennyezők ronthatják a bevonat tapadását, a felület egyenletességét, némely esetben korrózióhoz, vagy mechanikai meghibásodásokhoz vezethetnek. Az alapanyagtól, a termék méretétől, az alkalmazás típusától függően számost tisztítási eljárást találunk, de hogy történik ezeknek a minőség ellenőrzése?

bővebben

Sópermet szeminárium igényfelmérés

A korábbi években cégünk rendszeresen szervezett különböző elméleti és gyakorlati szemináriumokat különböző méréstechnikai területekkel, vizsgálati kihívásokkal kapcsolatban, a fókusz pedig több alkalommal is a sópermet teszteken és a korrózióvizsgálaton volt. A tendenciát elsősorban a COVID-járvány okozta korlátozások és biztonsági intézkedések szakították meg, de szándékaink szerint ismét a személyes találkozás és a csoportos szemináriumok terepére lépnénk.

bővebben

Metallográfiai csomagok mintaelőkészítéshez

Cégünk gyakran találkozik olyan megkeresésekkel, melyek a metallográfiai mintaelőkészítési megoldásokra vonatkoznak. Mivel kínálatunkban készülékek és fogyóanyagok egyaránt megtalálhatók, mindig örömmel segítünk partnereinknek. Ez sokszor trükkös feladat, hiszen ahány anyagtípus, annyiféle ideális mintaelőkészítési megoldás, mi pedig mindig igyekszünk a leginkább személyre szabott, a végletekig optimalizált megoldást kínálni. Ennek szellemében állítottuk össze legújabb csomagajánlatainkat, melyekben metallográfiai készülékeket és teljes metallográfiai sorokat kínálunk kedvező áron! A készülékek természetesen csak a folyamat egyik részét képezik, anyag- és mintatípustól függően különböző fogyóanyagokra is szükség lehet, melyet egyedi ajánlat alapján szintén biztosítani tudunk. Ha felkeltettük érdeklődését, keressenek minket megadott elérhetőségeink valamelyikén és találjuk meg együtt a legideálisabb mintaelőkészítési megoldást!  

bővebben