Óriási űrszimulációs kamra került telepítésre Oxfordshire-ben

acs space 1 acs space 2 acs space 3 acs space 4
acs space 1 acs space 2 acs space 3 acs space 4

Az Egyesült Királyság eddigi és Európa egyik legnagyobb méretű űrszimulációs tesztkamrája került telepítésre az Oxfordshire-ben található National Satellite Test Facility (NSTF) területén. Az Angelantoni Test Technologies (ACS) által a Rutherford Appleton Laboratory (RAL) számára gyártott berendezés beüzemelésének első fázisa ezzel lezártnak tekinthető.




A 7 méter átmérőjű és 12 m hosszú hasznos belső térrel és  -180°C - +100°C közötti hőmérsékleti tartománnyal rendelkező kamra a legnagyobb ilyen típusú hővákuum kamra az Egyesült Királyságon belül de Európa "óriási" között is számolnunk kell vele. A kamra várhatóan tudományos célokra fejlesztett űrszondák és egyéb műholdak tesztjét is végezni fogja.

 

A RAL Space az űrkutatás világelitjébe tartozik, kutatói és technológiai fejlesztő munkájuk immát több, mimnt kétszáz űrmisszió során került kamatoztatásra. A kamra szerkezeti egységének építése még 2018 novemberében kezdődött meg, mára pedig a teljes fő egység leszállításra került a létesítménybe, a kifinomult szállítási folyamatoknak köszönhetően.
 

A szállítmány nagy részét Olaszország és az Egyesült Királyság között hajóval szállították. A kamra részegységei ezután kamionkonvojokon folytatták útjukat Portsmouth kikötője és Harwell között, ahol a NSTF Oxfordshire-i központja található. Ez a projekt az Egyesült Királyság egyik eddigi legnagyobb szárazföldi, közúton zajló szállítmányozása volt - az autópályák éppen elegendő méretűnek bizonyultak a "speciális" szállítmány követelményeihez.
 

Massimiliano Sugoni, ACS projektmenedzser:

"Ez a projekt mind a technikai-kvalitatív, mind az időtényező szempontjából komoly kihívást jelentett. Végül mindkét nézőpont megfelelően érvényesült, köszönhetően csapatunk tapasztalatának és professzionális munkájának, mely egyben a teljesítményükben és méretükben is rendkívül komplex kamrák megalkotásában is megmutatkozik. A telepítési munkák során az ügyfél közreműködése szintén felbecsülehetetlen értékű volt: a csapat a kezdetektől fogva hatalmas szenvedéllyel és munkabírással látott neki, hogy megépítsék Európa egyik legnagyobb és legfejlettebb űrszimulációs kamráját."
 

Matt Fletcher, a RAL Space környezetszimulációs tesztjeinek vezetője:

“A RAL által az űrszektor számára jelenleg kínált kicsi, közepes és nagyméretű kamrákon felül ez az új kamra jelentős mértékben növeli tesztkapacitásunkat, hiszen a segítségével az eddigieknél jóval nagyobb méretű alkatrészeket is tesztelhetünk. Emellett  a mindennapi életünket támogató műholdak - telekommunikációs műholdak, melyek a TV jeleket továbbítját stb. - vizsgálata is könnyebbé és gyorsabbá válik."


"Ez  a kivételes olasz mérnöki munkát és technológiát ötvöző kamra megerősíti jelenlétünket az űrszektorban, mely már 1952-ben elkezdődött az első vákuumkamránkkal, majd 1988-ban az első űrszimulációs kamránkkal folytatódott. Ez egyben az olaszok presztízsét is erősíti az űrtechnológiákban, amellett, hogy Olaszország volt a harmadik ország, mely műholdat küldött az űrbe." - tette hozzá Gianluigi Angelantoni, az Angelantoni Group elnöke.
 

További részletek, illetve a speciális szállításról és telepítésről készült videók elérhetők a BBC weboldalán.

 
 

17. Nemzetközi Mocon Konferencia

Idén immár 17. alkalommal kerül megrendezésre a csomagolásvizsgálat témakörével foglalkozó Nemzetközi Mocon Konferencia, ezúttal a németországi Höhr-Grenzhausenben.

bővebben

Kérdezz-felelek Matt Kreiner termékmenedzserrel a Hitachi új, FT230 XRF készülékéről

Matt Kreiner a Hitachi bevonatelemző készülékeinek gyártásáért felelős termékmenedzser. Munkája során A Hitachi világszerte jelenlévő, különböző iparágakban tevékenykedő, bevonatokkal dolgozó felhasználói hálózatára fókuszál és igyekszik új megoldásokat találni azokra a kihívásokra, melyekkel a partnerek a napi munka során szembesülnek. A cégnél töltött 19 éve során jelentős tapasztalatot szerzett az XRF technológiával kapcsolatban és számos különböző szerepben próbálhatta ki magát.

bővebben

Új keménységmérővel bővült cégünk tesztkapacitása

Cégünk egyik fontos projektje a testORG, melynek keretében nem csupán a hazai laboratóriumok tesztkapacitását igyekszünk összefogni és egyszerűen elérhetővé tenni partnereink számára, de egyben saját laboratóriumunk eszközparkját és mérőkapacitását is folyamatosan növeljük. A már meglévő eszközök mellé nemrég sikerült beszereznünk egy új Innovatest Falcon 600 keménységmérőt, mely várhatóan fontos részét képezi majd a repertoárunknak. Az alábbiakban a készülékről találhatnak néhány alapvető információt.

bővebben

A tisztaságvizsgálat főbb típusai

A felület tisztasága szinten minden felületkezelő gyártási eljárás, bevonatfelvitel előtt kritikusan fontos. A szennyeződések forrása szerteágazó. Olajmaradék egy gyártó gépből, lerakódások, salakok a gyártási eljárásból, hűtő- és korróziógátló folyadékok, korróziós lerakódások, vagy akár emberi érintésből származó szennyeződés olyan sokszor láthatatlan problémát okoz, ami nehezíti a felületkezelők munkáját. Az ilyen szennyezők ronthatják a bevonat tapadását, a felület egyenletességét, némely esetben korrózióhoz, vagy mechanikai meghibásodásokhoz vezethetnek. Az alapanyagtól, a termék méretétől, az alkalmazás típusától függően számost tisztítási eljárást találunk, de hogy történik ezeknek a minőség ellenőrzése?

bővebben

Sópermet szeminárium igényfelmérés

A korábbi években cégünk rendszeresen szervezett különböző elméleti és gyakorlati szemináriumokat különböző méréstechnikai területekkel, vizsgálati kihívásokkal kapcsolatban, a fókusz pedig több alkalommal is a sópermet teszteken és a korrózióvizsgálaton volt. A tendenciát elsősorban a COVID-járvány okozta korlátozások és biztonsági intézkedések szakították meg, de szándékaink szerint ismét a személyes találkozás és a csoportos szemináriumok terepére lépnénk.

bővebben

Metallográfiai csomagok mintaelőkészítéshez

Cégünk gyakran találkozik olyan megkeresésekkel, melyek a metallográfiai mintaelőkészítési megoldásokra vonatkoznak. Mivel kínálatunkban készülékek és fogyóanyagok egyaránt megtalálhatók, mindig örömmel segítünk partnereinknek. Ez sokszor trükkös feladat, hiszen ahány anyagtípus, annyiféle ideális mintaelőkészítési megoldás, mi pedig mindig igyekszünk a leginkább személyre szabott, a végletekig optimalizált megoldást kínálni. Ennek szellemében állítottuk össze legújabb csomagajánlatainkat, melyekben metallográfiai készülékeket és teljes metallográfiai sorokat kínálunk kedvező áron! A készülékek természetesen csak a folyamat egyik részét képezik, anyag- és mintatípustól függően különböző fogyóanyagokra is szükség lehet, melyet egyedi ajánlat alapján szintén biztosítani tudunk. Ha felkeltettük érdeklődését, keressenek minket megadott elérhetőségeink valamelyikén és találjuk meg együtt a legideálisabb mintaelőkészítési megoldást!  

bővebben