Amit a színmérésről mindig is tudni szeretett volna, de nem volt kitől megkérdeznie

Avagy színmérésről röviden, érthetően, kipróbálhatóan. 2010. március 25-én (csütörtök) 9:00 kezdettel a BME Oktatói Klubban

  • Találkozott már a fakulás, sárgulás, fehéredés problémájával?
  • Jelentett már nehézségeket Önnek a megfelelő fényezés, vagy szín kiválasztása?
  • Tapasztalta már, hogy látszólag hasonló színek különböző megvilágítás mellett jobban elütnek egymástól?
  • Hallott már a metaméria jelenségről?
  • Volt már olyan színekkel kapcsolatos kérdése, amelyre nem talált választ?

Ha szeretne a fenti kérdésekre, vagy sajátjaira választ kapni és szívesen megismerkedne korszerű színtechnikai megoldásokkal, a szakma prominens képviselőivel, úgy meghívjuk Önt,

?Amit a színmérésről mindig is tudni szeretett volna, de nem volt kitől megkérdeznie?
?avagy színmérés, röviden, érthetően, kipróbálhatóan?

címmel rendezett szimpóziumunkra, 2010. március 25-én (csütörtökön) 9:00 kezdettel a BME Oktatói Klub (Budapesti Műszaki Egyetem, Műegyetem rakpart 3. Központi épület, I. emelet, 66-os terem) A regisztráció díjmentes.

dekor.colowheel

Kérdések és válaszok

Kikkel találkozhatok a színmérési konferencián?

Milyen színvizsgálati műszereket próbálhatok ki?

Kik lesznek a színvizsgálat szimpózium előadói?

Milyen előadásokat hallgathatok meg?

Kikkel találkozhatok a színmérési konferencián?

Találkozzon a szakma képviselőivel, hallgassa meg neves szakemberek előadásait, vegye kézbe, próbálja ki színmérő berendezéseinket.

Az előadásokon a festékipari kutatáson át, a járműipari eredetiségvizsgálaton keresztül az oktatásban történő alkalmazhatóságon át, megismerheti a látogató a színtechnika legújabb vívmányait és haladási irányait, kipróbálhatja a színmérés eszközeit is.

Milyen színvizsgálati műszereket próbálhatok ki?

X-Rite VS450

A legújabb érintésmentes reflexiós színmérő spektrofotométer, amely lehetővé teszi nedves festékek, nedves minták, paszták, porok, műanyagok gyors és precíz mérését 45/0 mérőgeometriával. Opcionális minőség-ellenőrző vagy formulációs szoftverhez is kapcsolható.

X-Rite SP62

Kézi spektrofotométer: Reflexiós színmérő műszer általános használatra, háromféle mérési apertúrával, szférikus d/8 geometriával, opcionális kiértékelő szoftverrel, LCD-kijelzővel. Költséghatékony hordozható készülék, gyors, pontos színmérést tesz lehetővé.

X-Rite Ci7

asztali spektrofotométer: Laboratóriumok számára kifejlesztett reflexiós és transzmissziós színmérésre alkalmas, legmagasabb precizitású színmérő, a korábbi GretagMacbeth ColorEye7000 referencia-spektrofotométer modern utódja.

MA98 és MA68II

Multi-angle spektrofotométerek: az autóipar de-facto standard kézi színmérő műszere metál, gyöngyházbevonatok, speciális effektpigmentek színmérése több szögben, korszerű minőség-ellenőrző szoftverrel.

X-Rite Munsell színlátásvizsgáló teszt

A színkommunikációban ipari etalonként is ismert Munsell színrendszerre alapuló színlátásvizsgáló teszt, amely lehetővé teszi a színekkel kapcsolatosan döntést hozó szakemberek színlátásának rendszeres ellenőrzését.

Pantone színkommunikációs eszközök

A Pantone és az X-Rite cégek 2007-ben egyesültek. A Pantone vizuális színkommunikációs eszközei nemcsak a nyomdaiparban, hanem a műanyag, a textil, a lakberendezés és a divat iparágaiban is jelen vannak.

Kik lesznek a színvizsgálat szimpózium előadói?

  • Dr. habil Ábrahám György, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • Dr. Schulz Péter, Óbudai Egyetem
  • Molnárné Nagy Lívia, Festékipari Kutató Kft
  • Tátrai Sándor, X-rite Inc.
  • Sándor Zoltán, ATESTOR Kft.
  • Elmont LászlóMetalelektro Kft

Milyen előadásokat hallgathatok meg?

Elmont László, Metalelektro Kft

Festékréteg-összetétel vizsgálat a gépjárművek eredetiségvizsgálatában
Az előadásban szeretnénk bemutatni a Metalelektro Kft. által fejlesztett és az ?Új Magyarország fejlesztési terv? keretében az Európai Unió által támogatott, elsősorban a gépjármű vizsgálatokban használható, a színelemzésen alapuló vizsgálati módszert. A vizsgálat lényege, hogy a gépjárművek festett felületein található festékrétegek szoftveres színelemzésével, egy összehasonlító vizsgálatot tudunk végezni, a jármű karosszéria elemeinek az összetartozósága vonatkozásában, különös tekintettel a járműazonosítót hordozó elemre.

Molnárné Nagy Lívia, Festékipari Kutató Kft

Szín és textúra
Egyre színesebb világban élünk, ez megnyilvánul házaink homlokzatain is. Folyamatosan bővül a homlokzatképző anyagok választéka. Mégis sokszor szembesül a háztulajdonos, hogy az általa színkártyáról kiválasztott szín a homlokzaton másként hat, mint ahogy elképzelte, hiszen például a vakolat struktúrájából adódó fény-árnyék hatás a színkártya esetén nem érvényesül. Az előadásban a felület texturáltságának színingerre gyakorolt hatása kerül bemutatásra néhány gyakorlati példa színmérésén keresztül.

Dr. habil Ábrahám György, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Az élő színrendszer
A CIE által, még 1931-ben szabványosított színrendszerek három monochrom szín önkényes kiválasztásán alapulnak. Számos változtatásra van azonban már szükség ahhoz, hogy valóban olyan színrendszereket alakítsunk ki, amelyek ténylegesen igazodnak az emberi színérzékeléshez. Ez az előadás egy olyan új színrendszerről szól, amely az úgy nevezett ellentétes idegi jelzésrendszeren alapul, amellyel az emberi agy dekódolja, felismeri és elnevezi az érzékelt színeket. Az organikus szín rendszer (angol röv. OCS) meglepően hasonló az L*a*b színrendszerhez, amelyet számos transzformációt és módosítást követően jelenleg a leginkább használhatónak látszik. Véleményünk szerint a hasonlóság nem véletlen, mivel a leggyakrabban használt szín rendszerek igazodnak a látórendszerünk képességeihez.

Dr. Schulz Péter, Óbudai Egyetem

Miben segítenek a korszerű színmérő műszerek?
A színészlelet rendkívül bonyolult folyamatának leegyszerűsített modellezése ? a színinger-mérés ? ma az ipari színezési technológiák területén nélkülözhetetlen. Az előadás a színkommunikálás fejlődésével, a színmérés mai lehetőségeinek és problémáinak rövid bemutatásával foglalkozik.


A programot folyamatosan frissítjük, kérjük látogassa honlapunkat rendszeresen, vagy figyelje hírlevelünket a további részletekért!

Regisztráljon díjmentesen az eseményre egy egyszerű levéllel ide kattintva vagy honlapunkon keresztül ide kattintva a leírtaknak megfelelően vagy ide kattintva a letölthető meghívó kitöltésével és elfaxolásával a megadott faxszámra.

logo_atestor_m

logo_xrite_pantone_rgb

 
 

17. Nemzetközi Mocon Konferencia

Idén immár 17. alkalommal kerül megrendezésre a csomagolásvizsgálat témakörével foglalkozó Nemzetközi Mocon Konferencia, ezúttal a németországi Höhr-Grenzhausenben.

bővebben

Kérdezz-felelek Matt Kreiner termékmenedzserrel a Hitachi új, FT230 XRF készülékéről

Matt Kreiner a Hitachi bevonatelemző készülékeinek gyártásáért felelős termékmenedzser. Munkája során A Hitachi világszerte jelenlévő, különböző iparágakban tevékenykedő, bevonatokkal dolgozó felhasználói hálózatára fókuszál és igyekszik új megoldásokat találni azokra a kihívásokra, melyekkel a partnerek a napi munka során szembesülnek. A cégnél töltött 19 éve során jelentős tapasztalatot szerzett az XRF technológiával kapcsolatban és számos különböző szerepben próbálhatta ki magát.

bővebben

Új keménységmérővel bővült cégünk tesztkapacitása

Cégünk egyik fontos projektje a testORG, melynek keretében nem csupán a hazai laboratóriumok tesztkapacitását igyekszünk összefogni és egyszerűen elérhetővé tenni partnereink számára, de egyben saját laboratóriumunk eszközparkját és mérőkapacitását is folyamatosan növeljük. A már meglévő eszközök mellé nemrég sikerült beszereznünk egy új Innovatest Falcon 600 keménységmérőt, mely várhatóan fontos részét képezi majd a repertoárunknak. Az alábbiakban a készülékről találhatnak néhány alapvető információt.

bővebben

A tisztaságvizsgálat főbb típusai

A felület tisztasága szinten minden felületkezelő gyártási eljárás, bevonatfelvitel előtt kritikusan fontos. A szennyeződések forrása szerteágazó. Olajmaradék egy gyártó gépből, lerakódások, salakok a gyártási eljárásból, hűtő- és korróziógátló folyadékok, korróziós lerakódások, vagy akár emberi érintésből származó szennyeződés olyan sokszor láthatatlan problémát okoz, ami nehezíti a felületkezelők munkáját. Az ilyen szennyezők ronthatják a bevonat tapadását, a felület egyenletességét, némely esetben korrózióhoz, vagy mechanikai meghibásodásokhoz vezethetnek. Az alapanyagtól, a termék méretétől, az alkalmazás típusától függően számost tisztítási eljárást találunk, de hogy történik ezeknek a minőség ellenőrzése?

bővebben

Sópermet szeminárium igényfelmérés

A korábbi években cégünk rendszeresen szervezett különböző elméleti és gyakorlati szemináriumokat különböző méréstechnikai területekkel, vizsgálati kihívásokkal kapcsolatban, a fókusz pedig több alkalommal is a sópermet teszteken és a korrózióvizsgálaton volt. A tendenciát elsősorban a COVID-járvány okozta korlátozások és biztonsági intézkedések szakították meg, de szándékaink szerint ismét a személyes találkozás és a csoportos szemináriumok terepére lépnénk.

bővebben

Metallográfiai csomagok mintaelőkészítéshez

Cégünk gyakran találkozik olyan megkeresésekkel, melyek a metallográfiai mintaelőkészítési megoldásokra vonatkoznak. Mivel kínálatunkban készülékek és fogyóanyagok egyaránt megtalálhatók, mindig örömmel segítünk partnereinknek. Ez sokszor trükkös feladat, hiszen ahány anyagtípus, annyiféle ideális mintaelőkészítési megoldás, mi pedig mindig igyekszünk a leginkább személyre szabott, a végletekig optimalizált megoldást kínálni. Ennek szellemében állítottuk össze legújabb csomagajánlatainkat, melyekben metallográfiai készülékeket és teljes metallográfiai sorokat kínálunk kedvező áron! A készülékek természetesen csak a folyamat egyik részét képezik, anyag- és mintatípustól függően különböző fogyóanyagokra is szükség lehet, melyet egyedi ajánlat alapján szintén biztosítani tudunk. Ha felkeltettük érdeklődését, keressenek minket megadott elérhetőségeink valamelyikén és találjuk meg együtt a legideálisabb mintaelőkészítési megoldást!  

bővebben